KQZ

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka dorëzuar deklaratën për koalicion me PSD-së në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Këtë gjë e ka konfirmuar Lulzim Leci, sekretar i AAK-së, pak minuta më herët, shkruan Reporteri.net.

“Jam Lulzim Leci, sekretar i AAK-së, sonte kam dorëzuar deklaratën e nënshkruar nga dy kryetarët e partive për koalicion në mes të AAK-së dhe PSD-së”, ka thënë shkurtimisht Leci.

Ky regjistrim shënon koalicionin e parë të madh të regjistruar në KQZ. Ndërkohë që PDK, LDK, VV dhe Nisma-AKR nuk kanë bërë akoma regjistrimin./Reporteri.net.

Optimizmi i Nitajt: AAK si e vetme ka vetëm 2% më pak se partia e parë, me PSD-në fitojmë zgjedhjet