Vjen reagimi i Zemajt pas lajmit për 16 viktimat nga COVID-19!

16 persona kanë ndërruar jetë dhe 258 të tjerë janë konfirmuar pozitiv me COVID 19 vetëm në 24 orëshin e fundit në Kosovë.

Kjo është bërë e ditur në komunikatën e përditshme që publikon Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë.

Pak minuta pasi që IKSHPK’ja ka bërë të ditur shifrat ditore lidhur me pandeminë, ka reaguar Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në Facebook.

Përmes një postimi, Zemaj ka bërë thirrje për qytetarët që të mbajnë maskën, distancën dhe të paguajnë me kartelë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT