Vjen edhe zyrtarisht Samsung Galaxy S6 Active

Është bërë publike telefoni më I ri i mençur nga Samsung, Galaxy S6 Active.

Ky model ka një ekran 5.1 inç Quad HD Super AMOLED dhe processor Exynos 7420 Octa dhe është pajisur me çertifikim mbrotjeje IP68 Mil-STD-810G. kjo do të thotë se mund ta gjuani smartfonin në një thellësi 1.5 m për 30 minuta dhe ta përdorni përsëri me një funksionalitet të plotë, sic raporton pc ëorld Albanian.

Kamera e këtij modeli është 16 megapikselë, ndërsa ajo frontale 5 megapikselë, 32 GB hapsirë të brendshme,  sistemin Android Lollipop 5.0.2 dhe ndërfaqen Touch-Wiz.

Bateria e Glaxy S6 Active është 3.500 mAh.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT