Policia e Kosovës ka njoftuar për një vjedhje të rëndë në Drenas, dje rreth orës 19:00.

Sipas policisë viktima mashkull shtetas i huaj  ka raportuar se të dyshuar të panjohur, nga vetura i kanë vjedhur dy çanta, në të cilën kishte dokumentet personale dhe para të gatshme.