Vjedhja e traktorit në Skenderaj, arrestohen dy persona (Emrat)

Hetuesit policorë në Skenderaj, pas një pune operativo hetimore, me datën 21 maj 2018, mbi dyshime të arsyeshme kanë identifikuar dhe kanë arrestuar dy të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje e rëndë’.

Arrestimi i të dyshuarve M. D., 33 vjeçar dhe E. M., 27 vjeçar, është bërë mbi bazën e provave materiale të siguruara, ku dyshohet se dy të dyshuarit në bashkëveprim kanë kryer veprën penale të vjedhjes së traktorit të raportuar dy ditë më parë.

Në cilësi të provave materiale është gjetur dhe është sekuestruar traktori, i cili pas procedurave verifikuese i është kthyer pronarit.

Ndërsa pas procedurave intervistuese, dy të dyshuarit janë liruar për procedurë te rregullt.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT