Vikinguri nis të ankohet me të mbërritur në Kosovë

Kundërshtari i Trepçës ’89 në Ligën e Kampionëve, Vikinguri sot në mëngjes ka mbërritur në Kosovë për duelin e së martës që zhvillohet në stadiumin ”Adem Jashari”.

Dhe, me të mbërritur në aeroport, futbollistët kanë hasur në temperatura tropikale për çka janë ankuar se do ta kenë të vështirë të ambintohen, shkruan Gazetasheshi.com.

Pikërisht kjo është një nga arsyet pse ata kishin zgjedhur një udhëtim pak më të hershëm.

Thuajse, të njëjtin problem e kishte edhe 89-shi në Ishujt Faroe, pasi temperaturat ishin goxha të ulëta.

Kujtojmë që Vikingur ka epërsinë prej 2:1 nga ndeshja e parë ndaj Trepçës ’89.

Ndryshe, Olle mëson se ata janë vendosur në Hotel Swiss Diamond.

vikingat

vikingur

vikinguri

vikinguriii

viknga

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT