Vikendi e derbeve

   

  Ky vikend do të jetë i pasur me futboll, por si rrallë herë në këtë vikend do të zhvillohen 6 derbi.
  Në Spanjë është derbi Atletico-Real, ku Mbretërit kanë synim hakmarrjen ndaj Atleticos për eliminim nga kupa.
  Në Premier Ligë do të shohim dy ndeshje të mëdha. Arsenali e pret në shtëpi skuadrën e Tottenhamit, teksa derbi më i madh lokal, do të jetë ai ndërmjet Evertonit dhe Liverpooli.
  Në Serie A do të shohim njërin nga derbit më të vjetër në botë dhe më interesant. Juventusi e pret në shtëpi skuadrën e Milanit, që ka rënë nga forma në vitet e fundit, edhe pse derbi mbetet derbi.
  Në Francë, lideri i tabelës, Lyoni e pret në shtëpi skuadrën e PSG-s, teksa në Portugali zhvillohet ndeshja e madhe ndërmjet Sporting Lisbonës dhe Benficës.
  Derbit gjatë kësaj jave:
  Arsenal – Tottenham
  Everton – Liverpool
  Atletico – Real Madrid
  Juventus – Milan
  Lyon – PSG
  Sporting – Benfica