Vijn edhe zyrtarisht Samsung Galaxy J7 dhe J5

Është bërë prezantimi i telefonave të mençur nga Samsung, Galaxy J7 dhe J5.

Telefoni Samsung Galaxy J5 ka ekran 5.5 inc me rezolucion 720 x 1280 pikselë. Procesori Snapdragon 615 me tetë bërthama, ka  1.5 GB RAM, 16 GB hapësirë të brendshme, kamerë të pasme 13 megapikslë dhe kamerë ballore 5 megapikselë. Përveç kësaj, ata ofrojnë rrjetin LTE dhe dy vende për karta SIM, operojnë me sistemin Android 5.1 Lollipop, dhe ofrohet në ngjyrë të bardhë, të zezë dhe gold. Bateri me kapacitet 3000 mAh dhe ka një çmim prej 290 dollarë.

Ndërsa Galaxy J5 vjen pothaujse me specifika identike, ajo që e dallon nga J7 është se ky model ka një procesor Snapdragon 410 me katër bërthama me shpejtësi 1.2GHz dhe ka ekran 5 inç me rezolucion 720 pikselë, baterinë me kapacitet 2600 mAh, si dhe me çmim më të lirë, mund të blihet për vetëm 225 dollarë

- Advertisement -

MË TË FUNDIT