Video / Shkelmi që nxori në pension legjendën Vitor Belfort

Machida është përmirësuar që kur zbriti në peshën e mesme të UFC në tetorin e 2013.

Pas nokautit të frikshëm ndaj Vitor Belfort, ai tashmë është ngjitur në vend të katërt për sa i nokauteve në UFC, bashkë me Chuck Liddell, me plot 14 të tillë pas Anderson Silva (18), Jeremy Stephens (18) dhe Donald Cerrone (17).

Machida është bërë i pari luftëtar që bën dy nokaute me shqelm në fytyrë. Dhe ky padyshim që është një nga më të bukurit. Fatkeqësisht kjo është hera e fundit që Belfort u fut në kafazin e UFC pasi ai kishte deklaruar se do të tërhiqej.

‘El Chapo’ Nissi Icasiano@Nissi_Icasiano

Here is the footage of Lyoto Machida’s second-round knockout victory over Vitor Belfort.

UFC Europe

@UFCEurope

ON THE BUTTON!!@LyotoMachidafw with the KO of Vitor Belfort… but what respect from The Dragon!

- Advertisement -

MË TË FUNDIT