Video që është bërë virale, djaloshi me sindromin Down duke e mbështetur shokun e klasës me autizëm

Pamje e një djaloshi me Sindromë Down duke e mbështetur shokun e tij të klasës me autizëm, është bërë virale duke ngrohur zemra e milionave njerëzve të cilët kanë parë këtë video.

E incizuar nga një mësues në Meksiko, i riu i kujdesshëm shihet duke u përpjekur ta qetësoj shokun e tij i cili po qante dhe duke ia fshirë lotët.

Dashuria dhe empatia e shfaqur në këtë video ka prekur zemrat e njerëzve në mbarë botën, duke reflektuar tek çdo kush që ka njohur një fëmijë me nevoja të veçanta.

Ju mund ta shikoni këtu videon e cila është shikuar nga 20 milionë njerëz.

#VIRAL Un chico Down con un enorme corazón, consolando a su manera a su compañero de grupo, niño autista.

Posted by Jalisco oculto on Friday, November 29, 2019

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT