Video/ Kapet në kamera momenti kur raketa shkakton shpërthimin e madh në Beirut Lexo më shumë tek ZONEELIRE.AL

Pasditen e 4 gushtit, kryeqyteti i Libanit u trondit nga një shpërthim katastrofik, që ka vrarë mbi 100 persona dhe ka plagosur mijëra të tjerë.

Të shumta kanë qenë teoritë konspirative që janë bërë mbi shkakun e këtij shpërthimi. Vet presidenti Donald Trump u shpreh në një deklaratë se dyshonte se shpërthimi ishte shkaktuar nga një sulm.

Së fundmi, në rrjetet sociale është publikuar një vdeo që tregon momentin kur një raketë hidhet nga një pallat dhe godet vendin ku shpërtheu fillimisht zjarri.

Videoja tregon qartësisht se zjarri ishte i vogël, por kur raketa hidhet, ndodh shpërthimi i fuqishëm që shkaktoi tragjedinë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT