Elseid Hysaj ka shënuar pak minuta më parë golin e avantazhit ndaj Islandës. Ky ishte goli i parë në karrierën e tij pas shumë ndeshjes.

Mbrojtësi shkodran me një kombimin perfekt me Manajn dërgon topin në rrjetë.

Në shkallët e stadiumit nuk mund të mungonin as familiarët e tij. Bashkëshortja e tij në momentin e golit ka shpërthyer në lot dhe kjo vihet re në videon e siguruar nga Newsport.al.