Vidal te Bayerni, po mbyellen detajet e fundit

Juventusi dhe Bayern Munich janë afër përmbylljes së marrëveshjes për mesfushorin kilen Arturo Vidal.

Marrëveshja mund të mbyllet për 40,000,000 euro plus bonuset. Agjenti i lojtarit gjendet në Gjermani tashmë për të mbyllur detajet e fundit të kontratës.

Pas katër vitesh, rrugët e Vidal dhe Juventus janë drejt ndarjes, ku Vidal fitoj katër Scudeto dhe disa kupa të Italisë./DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT