Vetura godet për vdekje një motoçiklist 36-vjeçar në Vushtrri

Një 36-vjeçar në Vushtrri ka vdekur si pasojë e goditjes nga një veturë në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se 36-vjeçari ishte duke drejtuar një motoçikletë në momentin e aksidentit.

“Sot, rreth orës 14:30, në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, përkatësisht në segmentin rrugor fshati Debërllukë, ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet. Në aksident është përfshirë një automjet me targa vendore dhe një motoçikletë, ku si pasojë e lëndimeve të pësuara ka humbur jetën drejtuesi i motoçikletës viktima i moshës 36 vjeçar”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore. Ndërsa të dyshuarit- drejtuesit të automjetit, me aktvendim të prokurorit të rastit i është shqiptuar masa e ndalimit.