Veton Surroviqi ky bir i Kombit Jugosllav , Grupi i Drenicës Nderi i Kombit

Mbeturina Jugosllave Veton Surroi ka urrejtje patologjike ndaj ish të burgosurve politik shqiptar ka urrejtje patologjike ndaj shtetit amë shqiptar , ka urrejtje patologjike ndaj drejtueseve dhe ish Komandantëve e ish UÇK-së. Çuni i ambasadave jugosllave ende nuk mund ta pranoj realitetin e ri se Kosova është shtet i lirë shqiptar , ende nuk mund ta pranoj realitetin se ka vdekur Jugosllavia dhe tash mbetjet e Dedinjes janë në përpelitjet e tyre te fundit . Familja Surroi shquhet si familje antishqiptare , nipat e Fadil Hoxhës dhe Rexhai Surroit nuk mund ta duan Drenicën Kombin shqiptar, sepse këta e kanë masakruar pikërishtë Drenicën Kosovën dhe viset shqiptare nën pushtimin ish jugosllav , pionerët e kasapit Titos kanë nostalgji për të kaluarën e tyre ku bënin jetë mondane dhe i thurnin vargje shokut Tito .

Këta nuk pajtohen dot me se janë pa pushtet , Vetoni gazetari i Rilindjës dhe Tanjugit urrente Enver Hoxhen legjendar se ashtu ishte mësuar nga babai i tij këta këlyshë te ujdit Vetoni ,Blerim Shala, Halil Matoshi, Dukagjin Gorani nuk do duhej kurrë te ishin faktor ne skenën politiko-mediale te vendit tonë . Multimilioneri Veton Surroi dhe Grupi i tij mediatik KOHA jane themeluar nga Sorosi dhe Beogradi , Veton Surroi eshte nje proserb njeri i Millosheviqit e Zoran Gjingjiqit nje njeri qe urren kombin shqiptar provincializmin medemek shqiptar , Vetoni nuk do duhej te ishte ne Rambuje ,Paris Vjene nuk do duhej ishte fare ne Kosove por te pushkatohej ai dhe familja e tij si dhe mijera spiun te tjere e jo te faleshin Vetoni ,Azem Vllasi Mahmut Bakalli e ish nomenklatura Titiste . Sot Vetoni me mediat e tij cdo dite zi e terre shkruan per vlerat Kombetare , i jap te drejte kur sulmon per korrupsion dikur e quante UCK-ne fashizoide e tash se fundmi thote se ajo as ushtri nuk ishte dhe se Grupi i Drenices dhe UCK-ja sipas tij paska kryer krime ndaj pakicave cfare nuk eshte e vertete . UÇK-ja nuk ka kryer krime kurre ndaj minoriteteve , krime e gjenocid ka kryer Serbia Fashiste por Serbine Veton shkjau deshiron ta rehabilitoje . Sylejman Selimi ,Sami Lushtaku Fadil Demaku etj jane nderi i kombit shqiptar kurse ti je nje pleh i Dedinjes Veton Surrojeviqi.

Shkruan : Erald Selca

- Advertisement -

MË TË FUNDIT