Veterani i UÇK-së, Imri Ilazi ndalet në Aeroportin turk, pasi Serbia e futi edhe emrin e tij në listën e re dërguar në Interpol

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Imri Ilazi është ndalur në Aeroportin e Turqisë pasi që shteti serb e ka dërguar emrin e tij në Interpol, raporton Gazeta Blic.

Lajmin e ka bërë publik Hysni Gucati nga Shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së.

Ai ka kërkuar nga shteti turk të mos i marrë parasysh veprumet dhe listat e dërguara në Interpol nga Serbia.

Njoftimi i plotë;

Veterani i UÇK- së Gjeneral Imri Ilazi sot eshte ndaluar nga Policia Turke ne Airoportin e Antalis qe shteti serb ka dërguar emrin e tij dhe ish pjestarve të UÇK -së ne Interpol nga burimet qe kemi marrë Serbiaketo ditë ka ber nje listë re me emra te ish pjestarve te UÇK -së ju bejmë apel te gjithë bashkëluftetarve qe keto ditë mos te dalin nga shtetet tjera.

Shteti Turk duhet te mos i marrë parasyshë asnjeher veprimet dhe listat e derguar ne Interpol nga Serbia .

- Advertisement -

MË TË FUNDIT