Veteranët KF Drenica fitues të turneut “Skenderaj Cup 2019”

Në kuadër të shënimit të 20-vjetorit të çlirimit të Skenderajt, si pjesë e agjendës zyrtare nën patronatin e kryetarit të Komunës së Skenderajt, z.Bekim Jashari, sot në palestrën e Qendrës së Kompetencës, është zhvilluar turneu i veteranëve të futbollit në “futsal” “Skenderaj Cup 2019”, me pjesëmarrje të ekipeve të ndryshme të komunës.

Në finale të këtij turneu janë takuar klubi i Policisë së Kosovës dhe veteranët e KF Drenica, ku këta të fundit fituan ndeshjen me rezultat 7 me 3.

Në këtë ngjarje sportive janë zgjedhur edhe futbollisti më i mirë dhe portieri më i mirë, derisa këto çmime iu takuan Zeqir Hasit dhe Drilon Bekteshit.

Trofeun e kupës dhe medaljet për fituesit e turneut i ndau drejtori për Kulturë, Rini dhe Sport, z. Ramiz Shala, i cili ka uruar pjesëmarrësit në emër të kryetarit Jashari.

Në qytetin tonë kanë filluar tashmë aktivitetet për nder të 20 – vjetorit të çlirimit të cilat do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com