Aktivisti i LVV’se Afrim Berisha permes postimit ne facebook ka njoftuar per prurjet me te reja ne LVV. Ai shprehet keshtu:

“Shaqir Gashi, veteran i luftës, babai i dëshmorit Afrim Gashi, sot u anëtarësua në Lëvizjen VETËVENDOSJE!
Drejtësia dhe dëmshpërblimi për krimet e luftës, presioni për kthimin e të pagjeturve, ruajtja e integritetit territorial, do të ndodhë vetëm me Albin Kurtin kryeministër.

Vetëm sot, kishte mbi 10 anëtarësime të reja.
Drenasi do jetë forca politike kryesore e fitorës së madhe të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, në zgjedhjet e 6 terorit.”