Vetëm dy skuadrat drenicase; Feronikeli dhe Drenica nuk shkojnë në Turqi, gjitha ekipet tjera ia mësyjnë Antalias

Nga 10 skuadra sa ka Superliga e Kosovës në futboll plot tetë sosh tashmë gjenden në Antalia për fazën e fundit të përgatitjeve për stinorin vjeshtor.

Vetëm dy skuadra nuk kanë udhëtuar drejt tokës turke. Drenica e cila vendosur që përgatitjet t’i zhvillojë në bregdetin shqiptar në Shqipëri, derisa Feronikeli për shkak të krizës financiare nuk ka mundësi të dalë jashtë vendit.

Padyshim është Antalia ajo që ofron kushte të jashtëzakonshme për punë por edhe shpenzimet janë tejet të mëdha, derisa Shqipëri ofron kushte të mira dhe ka kosto shumë më të vogël, por hendekët në Shqipëri është mundësia e vogël për zhvillimin e ndeshjeve miqësore me skuadra tw denja. /Demokracia.com

- Advertisement -

MË TË FUNDIT