Vetëm Bayerni dhe Juventusi kanë mbrojtjen më të mirë se Ferronikeli!

 

Nëse shikohen statistikat në pesë topligat evropiane, vetëm Bayern Munich dhe Juventusi që kryesojnë në Bundesligë dhe Seria A, ka më pak gola se Ferronikeli. Kampionët e Bundesligës, Bayern Munich, këtë sezon kanë pranuar vetëm 13 gola, kurse ata të Seria A, Juventusi, këtë sezon kanë pranuar 15 gola një ma pak se Ferronikeli, që ka pranuar një më shumë.
Klubi nga Drenasi ka mbrojtjen më të mirë se Barcelona e Reali, që kanë pranuar 19, respektivisht 27 gola.
Në Premier Ligë mbrojtjen më të mirë e ka Sauthampton me 22 gola, kurse në Ligue 1, Monaco me 22 gola të pranuara./DrenicaPress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT