Veseli premton 13 milionë euro investime nëse Lladrovci fiton Drenasin

Në Drenas, sot zyrtarisht ka filluar fushata zgjedhore për të parin e kësaj komune.

Ndërkaq Partia Demokratike e Kosovës, gjatë hapjes së fushatës e cila po ndodh pikërisht më 28 nëntor, ka prezantuar programin e saj duke iu referuar kandidatit të tyre Ramiz Lladrovci, njofton Klan Kosova.

Veseli madje ka premtuar 13 milionë euro investime në rast se fiton kandidati i tyre Ramiz Lladrovci.

‘’13 milion euro investime në Komunën e Drenasit nëse fiton Lladrovci, vetëm për një vit. E kemi kandiduar atë sepse ai simbolizon familjen heroike Lladrovci’’

Me rastin e kësaj ceremonie, Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherit Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka thënë se 4 dhjetori do të jetë dita e fitores së ëmbël në Drenas.

‘’Me 4 dhjetor do të ndodhë fitorja më e madhe dhe më e ëmbël e PDK-së në Drenas’’, është shprehur ai njofton Klan Kosoba.

Sipas Kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit, zgjedhjet e pa vullnetshme në Drenas, po bëhen për shkak të një sistemi të padrejtë.

‘’Ne jemi te bindur se në këto zgjedhje të imponuara në Drenas do të dalim edhe më të fuqishëm e më fitues. Drenasi do te jetë shembill për zgjedhje demokratike në Kosovë’’.

‘’Sa me e fuqishme që është PDK në Drenicë, aq më i fuqishëm do të jetë populli i Drenicës, liria e Kosovës dhe populli i Kosovës’’ ka përfunduar Veseli, njofton Klan Kosova.

adadad

pddkk

- Advertisement -

MË TË FUNDIT