Veseli falënderon të pranishmit dhe Thaçin

Partia më e madhe në vend, PDK, sapo ka zgjedh kryetarin e ri të saj. Kryetari i posa zgjedhur i partisë Kadri Veseli, ka marrë vetëbesimin e delegatëve të saj në një votim të hapur.

Pas urimeve të shumta, Veseli iu është drejtuar të pranishmëve duke i falënderuar për besimin e dhënë, si dhe duke falënderuar presidentin e tashëm të Kosovës, Hashim Thaçi, për kontributin e deritanishëm në parti dhe në të gjitha proceset politike të Kosovës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT