Vërshimet në Skenderaj, del në teren kryetari Fadil Nura: Maksimalisht po bëjmë më të mirën e mundshme (FOTO)

Të reshurat e shiut kanë prekur gjithë teritorin e Kosovës, ku në disa vende ka shkaktuar përmbytje të mëdha. E në mesin e vendeve të prekura janë edhe disa fshatra të komunës së Skenderaj, shkruan Drenica Press.

Për të parë nga afër gjendjën  e vërshimeve në teren ka dalur kryetari i komunës së Skenderajt, Fadil Nura. Ai tha se: Në Llaushë, Tushilë, Kllodernicë, për të parë nga afër situatën e krijuar pas të reshurave që po vazhdojnë edhe tani me intensitet, si dhe për t’u gjendur afër familjeve që janë prekur nga vërshimet në disa fshatra dhe në qytet dhe duke u përpjekur maksimalisht të bëjmë më të mirën e mundshme, bashkë me shërbimin e emergjencave dhe zjarrfikësit, në mënyrë që gjendja mos të përkeqësohet.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT