Vërshime nga uji në fshatrat e Podujevës (Foto)

Lupçi dhe Perani, fshatra të Podujevës janë përfshirë nga uji për shkak të reshjeve të fundit të borës dhe të shiut.

Reporteti i Indeksonline ka treguar se gjendja është duke u përkeqësuar për shkak të intensitetit të madh të reshjeve që kanë qenë ditëve të fundit.

Kryesisht toka bujqësore është përfshirë nga uji për shkak se lumi Llap ka dal nga shtrati.

 

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT