Verrati, dëshira e madhe e Ancelottit

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, po e kërkon me ngulm mesfushorin italian, Marco Veratti.

Reprezentuesi italian është duke kaluar formë mbresëlënëse tek kampionët në fuqi të Francës, dhe sipas mediave spanjolle, tekniku italian do të provojë që në merkaton e verës ta blejë Verratin.

Strategu italian i njeh fare mirë aftësitë që posedon 22 vjeçari, për të cilin thuhet se Ancelotti është gati t’i investojë 40 milionë euro.

Mesfushori italian me skuadrën franceze ka kontratë deri në vitin 2019, por raportohet se lojtari gjatë verës mund t’i bashkohet gjigantit spanjoll.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT