Vendimi nga FIFA për Rashicën e Rrahmanin pozitiv

FIFA ka kryer shqyrtimin e kërkesës së dy futbollistëve të përfaësueses së Kosovës, Milot Rashica dhe Amir Rrahmani me ç’rast iu është dhënë leja që të luajnë për Kosoën në ndeshje kundër Finlandës.

Sipas burimeve të FFK-së brenda FIFA-s të dy futbollistët kanë marr përgjigje pozitive dhe konfirmimi pritet të jepet të hënën.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT