Vendi në Kosovë ku me pushkë dhe me top njoftohet iftarin

Kronika e mëposhtme e përgatitur nga Qëndresa Bellagoshi, na kthen prapa në kohë për të mësuar se si njoftoheshin myslimanët për kohën e iftarit.

Në Pejë shkrepej pushka e besa edhe topi për t’u treguar besimtarëve se agjerimi i ditës ka përfunduar.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT