Vendet më të çuditshme në botë

Ndonjëherë sipërfaqja e Tokës na befason me formimet e saja.

Është natyra ajo e cila është përgjegjëse që shpesh herë na ‘mashtron’ me përgjëgjësit e saja, por ndonjëherë edhe njerëzit janë fajtor për këtë gjë.

Përderisa shkencëtarët dhe njerëzit argumentojnë për origjinën e këtyre vendeve, tursitëve nuk iu intereson shumë kjo gjë, ata thjeshtë i vizitojnë këto vende për të i nxjerr fotografi të bukura.

Famous well in Orvieto Italy – architecture background
Bubbling burning lava lake inside the Mount Marum active crater in the 8x12km.wide Ambrym island.s volcanic caldera of the New Hebrides Volcanic Arch. Malampa province-Vanuatu.

The view inside Initiation Well, whose mossy wells resemble underground towers lined with stone stairs. It was served for ceremonial purposes of initiation rites. Quinta da Regaleira. Sintra. Portugal

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com