“Vëllezërit rusë na ngulën thikën në shpinë”

“Vëllezërit rusë na ngulën thikën në shpinë”. Me këtë titull fillon teksti i Kuririt serb për nderimin e gardës ushtarake të Rusisë, kur po ngrihej flamuri i Kosovës dhe intonohej himni, pas fitores së Majlinda Kelmendi në Evropianin e Xhudos.

Kurir shkruan se ushtarët e përshëndesin ushtarakisht Kosovën e Thaçit, transmeton Koha.net.

Majlinda Kelmendi u shpall kampione e Evropës në Xhudo, ndërsa Nora Gjakova fitoi medaljen e bronztë në Kazan të Rusisë, atje ku në fillim u bë problem që të përfaqësohej Kosova me simbole, por në fund rusët lëshuan pe.

.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT