Vedat Muriqi, lojtari më i mirë i muajit maj në La Liga

Vedat Muriqi është shpallur lojtari më i mirë për muajin maj në La Liga.

Reprezentuesi i Kosovës gjatë muajit maj regjistroi katër paraqitje për Mallorcan në elitën e futbollit spanjoll.

Muriqi shënoi një gol dhe ndihmoi skuadrën e tij me dy asistime.

28-vjeçari ishte ndër futbollistët kryesorë te Mallorca në sezonin 2021/22, pavarësisht se te kjo skuadër kaloi në janar si i huazuar nga Lazio.

Muriqi e ndihmoi skuadrën për të siguruar mbijetesën.

Kësisoj, sulmuesi prizrenas e ka fituar çmimin “Lojtari i Muajit” maj në La Liga.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT