Vdes zyrtari i lartë i partisë së Mimoza Kusarit

Ka vdekur kryetari i Degës së Alternativës në Gjakovë, Gurakuq Dobruna –Kuqi.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vet deputetja Mimoza Kusari-Lila.

Ky është postimi i saj:

Si të shkruaj sonte për Gurakuqin që na la e iku nga kjo botë në qetësinë e përjetshme!?! Dhimbja sonte është e të gjithëve që e njohin Kuqin.

Ai ishte mishërim i Gjakovës së kuqe.I qetë, i mençur dhe trim, gjithmonë i gatshëm t’i ndihmoj vendit dhe familjes.

Krijimet e tij sfiduan imagjinatën dhe thumbuan ata të cilëve ju duhej një dozë realiteti.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT