Vdes rrobaqepësi më i vjetër në Skenderaj, Halil Rushiti (FOTO)

Ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare, rrobaqepësi më i vjetër në Skenderaj, Halil Rushiti, i cili njihej për punën e palodhshme dhe profesionalizmin e madh në këtë fushë, shkruan Drenica Press.

I ndjeri njihej si njeri i respektuar dhe shumë i respektuar. Lidhur me ndarjen nga jeta, familja e Rushiti, njofton se sot më 15.08.2021 në moshën 74 vjeçare ka ndërruar jetë prindi,gjyshi,vëllai dhe anëtari shumë i çmuar i familjes sonë Halil Rushiti.

Varrimi bëhet më 15.08.2021 në ora 16:00 në varrezat e fshatit Shtuticë.
Me pikëllim familja!/DRENICA PRESS/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT