Vdes një 58 vjeçar nga Skenderaj, ishte me koronavirus

4 raste të vdekjes me koronavirus janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Në mesin e të vdekurve është edhe një 58 vjeçar nga Komuna e Skenderajt, transmeton drenicapress.info, ndërsa 3 rastet e tjera janë nga komuna e Prishtinës të moshave, 83, 76 dhe 70 vjeç.

Numri total i rasteve pozitive është 69.230 raste nga 307.332 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.599 raste të vdekjes. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT