Vdes nga koronavirusi rep-artisti i njohur

Rep-artisti i njohur në Mbretërinë e Bashkuar, Ty ka vdekur në moshën 47 vjeçare, pasi doli pozitiv me Covid-19.

Në vitin 2004, albumi i dytë i muzikantëve nigeriano-britanikë, Upëards, u nominua për çmimin Mercury së bashku me Amy Ëinehouse, The Streets dhe fituesit eventual Franz Ferdinand.

Muzikanti e mori virusin në fillim të këtij viti, dhe një faqe për mbledhjen e fondeve të ngritur në prill njoftoi se ai ishte “futur në një gjendje kome të indikuar për të qetësuar përkohësisht për t’i ndihmuar trupin e tij të marrë trajtimin e duhur”, raporton BBC.

Ai më vonë u largua nga kujdesi intensiv pasi gjendja e tij në dukje ishte përmirësuar – por të enjten, ekipi i tij i shtypit konfirmoi se ai kishte vdekur./GazetaSinjali/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com