Vdes miliarderi i njohur

Miliarderi David Koch ka ndërruar jetë në moshën 79 vjeçare. Lajmi bëhet i ditur nga mediat amerikane.

Luftoi gjatë por nuk mundi ta fitojë luftën me kancerin. Ai njihet shumë në Amerikë dhe jo vetëm si donator i madh i Partisë Republikane.

Ish-pronari i Koch Industries u rëndit nga Forbes së bashku më vëllain e tij Charles në vendin e 11 në listën e personave më të pasur në botë.

Jo vetëm me donacione dhe ndikim të madh në politikë, por David Koch jepte donacione të mëdha për kerkime mjekësore, arsim dhe artë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT