Vdes ish-luftëtari i UÇK-së

Ka vdekur ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nezir Neziri.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook.

“Bashkë në luftë dhe në paqe. Jeta jote kaloi në rrugën e lavdisë dhe sakrificave. Përgjithmonë në kujtimin tonë, Nezir!”, ka shkruar Haradinaj.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT