Vdes babai i katër dëshmorëve nga Drenica

Ka vdekur Miftar Kiçina nga Drenica, babai i katër dëshmorëve.

Këtë e ka bërë të ditur me anë të një postimi në Facebook, ish-deputeti Milaim Zeka.

Postimi i plotë:

Lamtumire Miftar Kiçina, burri Drenices, Kosoves, dhe Shqiperise.

Bab i 4 deshmoreve

Gjitheçka qe pate, ia dhurove Kosoves. Edhe jeten e djemeve, Kosoves ia fale.

Faleminderit per plisin e bardhe qe ma vure ne koke, ne demostratate e 2 prillit, te vitit 1981.

Pushofte shpirti Yt ne Parajse!.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT