Ka vdekur Sylejamn (Z) Lushtaku, babai i heroit të kombit Ilir Lushtaku.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot në ora 14:00 në Prekaz të Skenderajt. Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë familjarët e Sylejmanit.

Postimi i plotë:

Lamtumire babe , shpirti yt pushoft ne paqe gjithmon ne zemrat tona
Me piklim te thelle njoftojm miqet ,familjaret dhe gjithe farefisin se ka ndrruar jete ma i dashuri yne baba
Sylejman (Z) Lushtaku
Varrimi i te ndjerit behet me dt 09-05-2021
ne ora 14-00 ne varrezat e lagjes Lushtaku
ne Prekaz
Zoti e meshiroft ne xhenet , inshAllah!