Vazhdon kriza të Milano (Video)

Nuk ka fitore për skuadrën e Pipo Inzaghit. Milani u befasua nga Hellas Verona duke barazuar në San Siro me rezultat 2:2 në kuadër të xhiros së 26.
Skuadra nga Verona shënoi e para me anë të Luca Tonit që shënoi na pika e bardh në minutën e 18’.
Po nga penalltia barazoi Milani, kur Jeremy Menez, shënoi në minutën e 41’, që barazoi rezultatin në 1:1.
Golin e epërsisë së parë në këtë ndeshje për Milanin, e shënoi  pas një tollovie të krijuar në zonën e Veronas, nga goditja e mbrojtësit Mexes, Panagiotis Tachtsidis, shënoi autogol. Kur të gjithë menduan se Milan do ta fitoi ndeshjen, në skenë u shfaq Nicolas Lopez që heshti San Siron, duke shënuar në minutën e 94.
Me ketë barazim Milan renditet në vendin e 10 me 35 pikë, kurse Hellas Verona renditet në vendin e 13 me 29 pikë. /Drenica Press/