Vazhdon gjykimi i ”Grupit të Kumanovës”

Ka filluar seanca e radhës për ”Grupin e Kumanovës”, të cilët akuzohen për terrorizëm, në lidhje me luftimet e 9 dhe 10 majit të vitit 2015, në Lagjen e trimave në Kumanovë, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Sipas Alsat-M, të akuzuarit janë sjellë në gjykatë nën masa të rrepta të sigurisë.

Ndryshe, gjykimit prej 29 të akuzuarve, iu bashkua edhe grupi tjetër prej 8 persoanve, të cilët akuzohen për logjistikë ndaj grupit të parë./Telegrafi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT