Vazhdon edhe sot vaksinimi i mjekëve kosovarë në Kukës

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri, Ogerta Manastirliu, ka thënë se edhe sot është duke vazhduar vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve kosovarë.

“500 mjekë dhe infermierë të Kosovës po vaksinohen në Kukës”.

“Edhe sot në ditën e dytë, do të vijojë vaksinimi me stafet mjekësore të vijës së parë”, ka shkruar Manastirliu në rrjetin social Facebook.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT