Vazhdojnë zjarret në Shëngjin, pushuesit të shqetësuar

Një zjarr i madh ka përfshirë malet e Shëngjinit.

Në disa fotografi të dërguara në redaksinë e Indeksonline shihet zjarret në kodrat gjysmë të zhveshura.

Zjarret kanë përfshirë dhjetëra vende, në kodrën e zhveshur  të Shëngjinit, deri në drejtim të Ranës së Hedhun, shkruan Indeksonline.

Ky zjarr po vazhdon ende edhe gjatë mbrëmjes së sotme, ndërsa policia dhe organet kompetente kanë dalur në vendin e ngjarjes.

Kjo i ka shqetësuar banorët dhe pushuesit që kanë zgjedhur këtë bregdet shqiptarë për të pushuar./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT