Van Persie në Stamboll

Robin van Perise sot pritet ta zyrtarizoj kalimin e tij te Fenerbahce, pas tre sezoneve te Manchester United.

Konkureca e madhe te United, dhe ardhja e një sulmuesi të ri në skuadër ka bërë që sulmuesi holandez të ndërroj mjedis.

Van Persie i bashkohet ligës turke ku dhe do të gjejë shumë yje atje, si Shnaijder, Eto’o, Nani, etj./Drenica/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT