Van Gal nuk garanton qëndrimin e De Geas sezonin tjetër

 

Trajneri i Manchester United, Luis van Gal, nuk ka garantuar qëndrimin në skuadër edhe sezonin tjetër për portierin Davide de Gea.

“Ai është një portier shumë i mirë dhe mund të luaj në cdo klub dhe është e vështirë për të që të vendos”, ka thënë Van Gal.

Portieri spanjoll po kërkohet nga Real Madridi, që shihet si pauses i Iker Casillas te Reali.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT