Van Gal e dëshiron Alveshin

Mbrojtësi brazilian i Barcelonës, Dani Alvesh, ka vendosur që të mos e rinovojë kontratën dhe në fund të sezonit do të largohet me parametër zero.
Kohët e fundit janë përmendur mjaft klube si kandidatë për të ardhmen e tij, por duket se lojtari ka zgjedhur Mançester Junajtid.
Luis van Gal ka vendosur që ta largojë Rafaelin në fund të edicionit dhe Dani Alvesh është emri i duhur për krahun e djathtë, duke llogaritur si potencialin, ashtu edhe eksperiencën e tij në nivele të larta.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT