Van Gaal tregon sesi Januzaj ia fitojë lojën Manchester United

Trajneri i Manchester United, Luis van Gaal, ka folur pas fitores së skuadrës së tij në Old Traford ndaj Sunderland, me rezultat 2:0, me dy golat e shënuara nga Wayne Rooney. Holandezi flet edhe për Adnan Januzajn dhe ndryshimin që solli në lojën e United inkuadrimi tij, ndërsa përsëriti mbështetjen për kthimin e formës më të mirë për Angel Di Marias.

Di Maria pati një përformancë të dobët në pjesën e parë të ndeshjes, ku u zëvendësua për t’i liruar vendin futbollistit nga Istogu, Adnan Januzaj.

“Unë si një menaxher dua të fitojë. Unë duhet të vëzhgojë dhe analizojë, dhe të bëjë hapat e nevojshëm për të fituar”, deklaroi Van Gaal.

“Unë gjatë gjithë kohës e mendova zëvendësimin e Di Marias me Januzajn, dhe në pjesën e dytë me të, ne ishim më të mirë, andaj unë nuk gabova me këtë vendim”.

“Isha shumë i kënaqur atë çfarë shfaqi Adnan Januzaj. Ne luajtëm më mirë që nga momenti kur Januzaj hyri në lojë, ndërsa Di Maria ka nevojë për kohë”, shtoi trajneri holandez

- Advertisement -

MË TË FUNDIT