Valencia rrëmben përkohësisht vendin e tretë

Valencia ka shënuar fitore të rëndësishme në shtëpi duke mposhtur Deportivo La Coruna me rezultat 2:0. Golin e parë për Valencian e shënoi Daniel Parejo nga penalltia në minutën 61’ të pjesës së dytë. Fitoren e vulosi sulmuesi Alcacer në minutën e 72’.
Shkodran Mustafi nuk u paraqit në ketë ndeshje pasi ishte lenë në pushim nga trajneri i ti.
Me ketë fitore Valencia i afrohet Realit, Barces dhe renditet në vendin e tretë me 57 pikë. /Drenica Press/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT