Valdete Bajrami ka një lutje për deputetin Ibishi: Voto kundër demarkacionit!

Deputetja e Nisma për Kosovën, Valdete Bajrami ka reaguar ndaj deklaratës së deputetit nga Lidhja Demorkatike e Kosovës, Nuredin Ibishi, i cili ka deklaruar se do ta votojë Demarkacionin me Malin e Zi edhe pse e di se ai nuk është në rregull.

Bajrami thotë se “të njejtën gjë që po e thotë kolegu deputet i LDK-së Nuredin Ibishi se ‘demarkacioni nuk është në rregull, por do ta votoj’ në takime të mbyllura në rrethet e tyre të ngushta e pranojnë edhe Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi. Mirëpo të dy edhe Thaçi edhe Mustafa, ngulin këmbë në miratimin e demarkacionit sepse janë të zhytur në krim dhe korrupsion. Pra, ata kërkojnë që për të shpëtuar veten ta dëmtojnë Kosovën”, transmeton Telegrafi.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT