Ushtarët rusë duke nderuar Flamurin e Kosovës, pas fitores se Majlindës (Foto – Video)

Fitorja e Majlinda Kelmendit në Kazan të Rusisë, ka bërë që ky kundërshtar i Pavarësisë së Kosovës të nderojë himnin dhe flamurin e shtetit më të ri të Evropës

Derisa është ngritur në piedestal, Kelmendi dhe publiku në arenën ku po mbahet kampionati evropian kanë dëgjuar intonimin e himnit të Republikës së Kosovës.

Majlinda Kelmendi fitoi titullin e kampiones në Kampionatin Evropian në xhudo që u mbajt në Rusi

Xhudistja e njohur kosovare ka mposhtur francezen Priscilla Gneto me ippon në finalen në kategorinë deri 52 kilogramë për të fituar titullin e dytë në Evropë në karrierë. /Express/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT