Urimi i Edi Ramës për pranimin e Kosovës në UEFA

 

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili njihet si një tifoz i madh i futbollit i është gëzuar shumë pranimit të Kosovës në UEFA.

Ai me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka bërë një urim të veçantë për pranimin e Kosovës në UEFA.

“Ksova ne UEFA! Urime vellazerore dhe nje Big ???????????? Like gjithe atyre qe punuan per kete arritje kaq te rendesishme ‪#‎ForcaKosove”  shkruan kryeministri Edi Rama në Facebook.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT